Nieruchomości

Strona główna » Nieruchomości

Prawo nieruchomości Kraków

Prawo nieruchomości w Krakowie

Inwestycje budowlane często wymagają dobrej obsługi prawnej, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Zapraszamy do naszej kancelarii, jeżeli klient nie rozumie zagadnień często określanych jako prawo nieruchomości. Kraków to miasto, na terenie którego głównie działamy, jednak zapraszamy do współpracy także osoby spoza tego miasta. Obsługujemy zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa, zawsze mając na celu dobro klienta.

Oferujemy doradztwo prawne oraz pomoc prawną w zakresie kupna lub sprzedaży nieruchomości. Tego rodzaju sprawy wymagają badania stanu prawnego nieruchomości, a także negocjowanie warunków jej nabycia lub zbycia. Możemy także zająć się sporządzaniem umów w tym zakresie. Napiszemy także umowy najmu lokalu mieszkalnego, umowy najmu lokalu użytkowego, dzierżawy itd.

Pomagamy klientom w przypadku spraw o zasiedzenie czy zniesienie współwłasności nieruchomości. Uzgadniamy stan prawny znajdujący się w księgach wieczystych w kontekście rzeczywistego stanu prawnego (np. mieszkanie mógł nabyć jeden z małżonków, jednak brak rozdzielności majątkowej sprawia, iż oboje są współwłaścicielami).

Zapraszamy także do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie inwestycji budowlanych. W trosce o komfort i bezpieczeństwo klienta możemy wykonać audyt prawny danej nieruchomości, sporządzać i opiniować umowy o roboty budowlane, umowy sprzedaży budynków bądź samych lokali. Nasza kancelaria może także pomóc w zakresie uregulowania stanu prawnego nieruchomości, uzyskania wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości i zwrot nakładów z nieruchomości.

Pomożemy także w przypadku hipoteki, hipoteki przymusowej, hipoteki łącznej kaucyjnej, hipoteki umownej. W tym przypadku oferujemy profesjonalne doradztwo, jak i przekazanie gotowych rozwiązań prawnych. W każdym przypadku zależy nam najbardziej na interesie klienta.

Nasza kancelaria bazuje na wieloletnim doświadczeniu, które pozwala znajdować rozwiązania nawet dla najbardziej skomplikowanych spraw. Doskonale wiemy, że często korzystanie z pomocy prawnika może być trudne, a używana przez niego terminologia niezrozumiała. Przez to zawsze staramy się dążyć do tego, by nie tylko uporać się z problemem klienta, ale sprawić, by zrozumiał on wszystko, co robimy. Dzięki temu może ustrzec się przed koniecznością pomocy w przyszłości.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Osobiste spotkanie pozwoli nam lepiej poznać sprawę i przygotować wycenę. Koszt obsługi prawnej w naszej kancelarii jest indywidualny, zależny od konkretnej sprawy.