Pomoc prawna w sprawach rozwodowych

Strona główna » Pomoc prawna w sprawach rozwodowych

Rozwody – podział majątku Kraków

Doskonale wiemy, z czym wiążą się rozwody, dlatego staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Stawiamy nie tylko na dokładność pracy, ale też wyrozumiałość. Zawsze naszym głównym celem jest doprowadzenie do sytuacji najlepszej dla klienta. Szukasz pomocy prawnej w sprawach rozwodowych? Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią!

Jako specjaliści w dziedzinie spraw rozwodowych wiemy, że każdy rozwód jest inny, dlatego często prawnik nie jest tylko i wyłącznie prawnikiem w sprawie, ale przede wszystkim wsparciem dla klienta i doradcą prawnym. Tego rodzaju sprawy są trudne także ze względu na dodatkowe, często konieczne czynności, m.in. takie jak ustalenie opieki rodzicielskiej, sprawy o alimenty czy podział majątku.

Podział majątku Kraków

Podział majątku okazuje się często konieczny po rozwodzie. Najczęściej podział majątku jest ustalany polubownie przez małżonków, jednak w razie konfliktu – orzeka o nim sąd. Zgodnie z zasadą, obie strony powinny otrzymać równą część majątku wspólnego, jednak czasami tak nie jest. Wiąże się to na przykład ze znacznymi różnicami w zarobkach lub długotrwałą separacją faktyczną. W tych przypadkach sąd bierze pod uwagę takie fakty jak zaangażowanie w utrzymanie domostwa czy wychowanie dzieci. Warto wiedzieć, że wyłącznie majątek wspólny zostanie podzielony. Ów podział więc nie będzie dotyczył osobistych nagród, prezentów. Zajmujemy się zarówno rozwodami za porozumieniem stron, rozwodami bez orzekania o winie i rozwodami z orzekaniem o winie. Prowadzimy także sprawy o separację w tych samych przypadkach, co rozwód. Podział majątku co do zasady nie obejmuje także dóbr, które posiadało się jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego.

Podział majątku Kraków


W przypadku orzeczenia winy po stronie małżonka na podział majątku nie wpływają takie czynniki jak kwestia dzieci czy wina jednej ze stron. Ten proces może zostać dokonany na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich, umowa polubowna, polega na zawarciu umowy pomiędzy małżonkami o podział wspólnego majątku. Z kolei droga sądowa wiąże się z wydaniem przez ten organ postanowienia w sprawie o podział wspólnego majątku. Jest ogłaszane po przeprowadzeniu postępowania na wniosek jednego z małżonków. Nasi prawnicy pomogą wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie, aby zaoszczędzić klientowi stresu oraz czasu.

Czytaj więcej

Rozwody – Kraków

Nasza kancelaria ma świadomość, że rozwód to nierzadko ciężkie emocjonalne przeżycie dla dwóch stron konfliktu oraz dla dzieci, które cierpią na tym najbardziej. Dlatego też wyciągamy pomocną dłoń, oferując naszym klientom kompleksową pomoc w tym trudnym okresie.

Jednocześnie wiemy, że niektóre osoby mogą przechodzić rozwód (Kraków) bardzo ciężko. Nasi prawnicy zapewniają klientom pomoc fizyczną oraz psychologiczną na każdym etapie postępowania procesowego.

Rozwody Kraków – alimenty i opieka nad dziećmi


Rozwód to także bardzo trudny okres dla dzieci, które muszą zmierzyć się z rozłąką i rozpadem rodziny. Zapewniamy naszym klientom pomoc w staraniu się o uzyskanie pełnej lub częściowej opieki nad pociechami. Ponadto zajmujemy się sprawami związanymi z uzyskaniem od współmałżonka alimentów na dzieci. Nasi prawnicy do każdego zlecenia podchodzą profesjonalnie oraz indywidualnie, mając na uwadze przede wszystkim dobro klientów i ich potomstwa.

Podczas prowadzenia sprawy o podział majątku (Kraków) na bieżąco informujemy klienta o postępie. Na bieżąco także ustalamy nasze działania w sprawie, aby nasza reprezentacja przed sądem w pełni odzwierciedlała jego wolę.
W razie zainteresowania serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Umówimy się na spotkanie, na którym omówimy warunki ewentualnej współpracy i poznamy informacje związane ze sprawą rozwodową oraz w przypadku ewentualnego podziału majątku.

rozwód