Rozwody Kraków

Strona główna » Rozwody Kraków

Doskonale wiemy, z czym wiążą się rozwody (Kraków), dlatego staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Stawiamy nie tylko na dokładność pracy, ale też wyrozumiałość. Zawsze naszym głównym celem jest doprowadzenie do sytuacji najlepszej dla klienta. Szukasz pomocy prawnej w sprawach rozwodowych? Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią!

Jako specjaliści w dziedzinie spraw rozwodowych wiemy, że każdy rozwód jest inny, dlatego często prawnik nie jest tylko i wyłącznie prawnikiem w sprawie, ale przede wszystkim wsparciem dla klienta i doradcą prawnym. Tego rodzaju sprawy są trudne także ze względu na dodatkowe, często konieczne czynności, m.in. takie jak ustalenie opieki rodzicielskiej, sprawy o alimenty czy podział majątku.

Dokładamy wszelkich starań, aby klienci w trakcie rozprawy związanej z rozwodem czuli się jak najbardziej komfortowo. Dopasowujemy naszą ofertę oraz działania w taki sposób, by móc sprostać wszystkich potrzebom oraz wymaganiom naszych klientów, wszystko jednak w zgodzie z przepisami prawa. W jaki sposób przygotować się do rozwodu (Kraków) oraz jakie dokumenty będą konieczne w trakcie całego procesu? W odpowiedzi na to pytanie może pomóc dobry prawnik.

Rozwody Kraków

Rozwody (Kraków) wiążą się z wieloma kwestiami formalnymi, których trzeba dopełnić, aby ostatecznie zakończyć pożycie z obecnym współmałżonkiem. Należy przygotować odpowiedni pozew, z orzeczeniem o winie jednego małżonka lub bez orzeczenia. W pozwie można uwzględnić również inne żądania, np. dotyczące alimentów czy opieki nad dziećmi. Samodzielne przygotowanie wszystkich dokumentów może okazać się czasochłonne oraz skomplikowane, nie rzadko złożoność sprawy przewyższa umiejętności osoby, która chce złożyć wniosek o rozwód. W takim wypadku najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, który posiada odpowiednią wiedzę oraz kwalifikacje, aby przygotować dla klienta niezbędne dokumenty. Wsparcie ze strony radcy prawnego lub adwokata sprawi, że cały proces związany z rozwodem (Kraków) będzie znacznie mniej stresujący.

W przypadku spraw rozwodowych każdorazowo na życzenie klienta reprezentujemy stronę podczas rozpraw sądowych. Jeszcze przed złożeniem wniosku ustalamy najważniejsze priorytety oraz interesujący klienta przebieg sprawy. Dokładamy wszelkich starań, aby ostatecznie uzyskać najkorzystniejsze rozwiązanie, szczególnie jeżeli mowa o rozwodzie z orzeczeniem winy drugiego współmałżonka. Wszystkie prowadzone przez naszą kancelarię działania mają na celu dostosowanie się do potrzeb naszych klientów. Chcemy działać zgodnie z ich potrzebami, tak aby współpraca odbywała się w przyjaznej atmosferze.

Kolejnym krokiem na drodze uzyskania rozwodu (zakończenia małżeństwa) jest podział majątku byłych współmałżonków. Można wykonać go na drodze tej samej sprawy, najczęściej konieczne będzie jednak otworzenie kolejnej. Podział majątku (Kraków) może odbyć się głównie na dwa sposoby – podział wspólnych dóbr lub przepisanie własności na jedną ze stron, przy czym (jeżeli sprawa dotyczy nieruchomości) musi ona wypłacić drugiej połowę wartości nieruchomości przy ewentualnych spłatach w kwotach pieniężnych. W jaki sposób odbywa się podział majątku i jakie dokumenty konieczne są do rozpoczęcia rozprawy? Nasi prawnicy wyjaśnią klientom wszystkie niezbędne szczegóły.

Czytaj więcej

Rozwody – Kraków

Nasza kancelaria ma świadomość, że rozwody (Kraków) to nierzadko ciężkie emocjonalne przeżycie dla dwóch stron konfliktu oraz dla dzieci, które cierpią na tym najbardziej. Dlatego też wyciągamy pomocną dłoń, oferując naszym klientom kompleksową pomoc w tym trudnym okresie.

Jednocześnie wiemy, że niektóre osoby mogą przechodzić rozwody (Kraków) bardzo ciężko. Nasi prawnicy zapewniają klientom pomoc fizyczną oraz psychologiczną na każdym etapie postępowania procesowego.

Rozwody Kraków – alimenty i opieka nad dziećmi


Rozwody (Kraków) to także bardzo trudny okres dla dzieci, które muszą zmierzyć się z rozłąką i rozpadem rodziny. Zapewniamy naszym klientom pomoc w staraniu się o uzyskanie pełnej lub częściowej opieki nad pociechami. Ponadto zajmujemy się sprawami związanymi z uzyskaniem od współmałżonka alimentów na dzieci. Nasi prawnicy do każdego zlecenia podchodzą profesjonalnie oraz indywidualnie, mając na uwadze przede wszystkim dobro klientów i ich potomstwa.

Rozwody (Kraków) to również prowadzenia sprawy o podział majątku (Kraków), podczas której na bieżąco informujemy klienta o postępie. Na bieżąco także ustalamy nasze działania w sprawie, aby nasza reprezentacja przed sądem w pełni odzwierciedlała jego wolę.
W razie zainteresowania serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Umówimy się na spotkanie, na którym omówimy warunki ewentualnej współpracy i poznamy informacje związane ze sprawą rozwodową oraz w przypadku ewentualnego podziału majątku.

 

rozwód