Rozwód i Podział Majątku

Strona główna » Rozwód i Podział Majątku

Podział majątku w sprawach rozwodowych

Rozwody – Kraków

Przerwanie małżeństwa zawsze jest trudną sprawą, jednak korzystając z fachowej pomocy, można uporać się z nadmiernym stresem i nerwami. Doskonale wiemy, z czym wiąże się rozwodzenie, dlatego staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom. Stawiamy nie tylko na dokładność pracy, ale też wyrozumiałość. Zawsze naszym głównym celem jest doprowadzenie do sytuacji najlepszej dla klienta. Szukasz pomocy w sprawach, którymi są rozwody? Kraków to miasto, w którym głównie prowadzimy naszą działalność, jednak obsługujemy także osoby mieszkające w innych miejscowościach.

Wiemy, że każdy rozwód jest inny, dlatego tak często prawnik nie jest tylko prawnikiem w sprawie, ale przede wszystkim wsparciem. Tego rodzaju sprawy są trudne także pod kątem dodatkowych, często koniecznych czynności, takich jak ustalenie opieki rodzicielskiej, alimenty czy podział majątku. Kraków to miasto, w okolicach którego potrzeba pomocy? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią.

Podział majątku – Kraków

Podział majątku często jest konieczny po rozwodzie. Zwłaszcza w sytuacji, w której małżeństwo nie było oparte na intercyzie sugerującej rozdzielność majątkową, ponieważ z chwilą zawarcia owego małżeństwa małżonkowie zgodzili się na wspólność majątkową. Najczęściej podział majątku jest ustalany polubownie przez małżonków, jednak w razie konfliktu orzeknie o tym sąd. Zgodnie z zasadą obie strony powinny otrzymać równą część majątku wspólnego, jednak czasami tak nie jest. Wiąże się to na przykład ze znacznymi różnicami w zarobkach, długotrwałą separacją faktyczną. W tych przypadkach sąd bierze pod uwagę takie fakty jak zaangażowanie w utrzymanie domostwa czy wychowanie dzieci.

Warto wiedzieć, że wyłącznie majątek wspólny zostanie podzielony. Ów podział więc nie będzie dotyczył osobistych nagród, prezentów itd. Zajmujemy się zarówno rozwodami za porozumieniem stron, rozwodami bez orzekania o winie i rozwodami z orzekaniem o winie. Prowadzimy także sprawy o separację (w tych samych przypadkach, co rozwód). Podział majątku nie obejmuje także dóbr, które posiadało się jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego.

Podczas prowadzenia sprawy o podział majątku będziemy na bieżąco informować klienta o postępie. Będziemy także na bieżąco ustalali nasze działania w sprawie , by nasza reprezentacja przed sądem w pełni odzwierciedlała jego wolę.

W razie zainteresowania serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Umówimy się na spotkanie, na którym omówimy warunki ewentualnej współpracy i poznamy informacje związane ze sprawą rozwodową.

rozwód