Windykacja należności Kraków

Strona główna » Windykacja należności Kraków

Życie potrafi pisać naprawdę różne scenariusze. Na niektóre z nich część osób nie jest przygotowana. Czasem zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujący sięga po pomoc w postaci pożyczki bądź kredytu. Nie zawsze wszystko idzie jednak po jego myśli i z tego względu pojawiają się przypadki, kiedy taka osoba staje się niewypłacalna.

Prawo zabezpiecza osoby udzielające pożyczek na wypadek takich zdarzeń i zapewnia im narzędzia umożliwiające odzyskanie środków. Wśród nich znajduje się oczywiście windykacja należności. Kraków jest miastem, na którego terenie działa nasza kancelaria. To w tym miejscu można uzyskać pomoc prawną związaną ze ściąganiem długów. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą bogatą ofertą usług, w tym związanych z windykacją należności w Krakowie.

Windykacja należności Kraków

Windykacja należności to dochodzenie roszczeń, które dotyczy najczęściej pieniędzy, a czasem innych dóbr. Pozew o zapłatę może być konieczny m.in. w przypadku niepłacenia czynszu za najem lokalu, nieuiszczenie zapłaty za złamanie umowy (kary umowne), brak zapłaty za wykonaną pracę, zwlekanie z ratami, niewywiązywanie się finansowo z uzgodnionych ustaleń itd. W każdym tym przypadku pomóc może windykacja należności. Kraków jest miejscem, w którym będzie toczyć się sprawa? Zapraszamy do naszej kancelarii!

Niewypłacalność dłużnika lub zwyczajne odwlekanie wymaganej płatności może w dużym stopniu naruszyć budżet wierzyciela, dlatego należy postarać się o to, by jak najszybciej odzyskać pieniądze. Jeżeli potrzebna będzie windykacja należności, pomoże w tym nasza kancelaria. Działamy na terenie Krakowa, jednak możemy pomóc osobom także z innych miejscowości, w szczególności z województwa małopolskiego i śląskiego.

Windykacja należności Kraków – Pozwy o zapłatę

Windykacja należności (Kraków) dzieli się zawsze na trzy etapy. Pierwszym etapem jest działanie polubowne, a więc oznacza sporządzenie wniosku wzywającego dłużnika do zapłaty z zaznaczeniem, że jeżeli ten nie wywiąże się z tej powinności, to sprawa zostanie skierowana na drogę sądową. Warto na tym etapie także spotkać się z dłużnikiem, by poznać przyczyny jego niewypłacalności i np. zaproponować możliwość zapłaty w systemie ratalnym. Być może dłużnik będzie potrzebował doradztwa w sprawie upadłości konsumenckiej.

Jeżeli jednak dłużnik nie zechce zapłacić do danego terminu, kolejnym etapem windykacji należności w Krakowie jest wdrożenie postępowania sądowego. Podczas niego sąd orzeknie, dlaczego pieniądze nie zostały wypłacone, a przy tym poda termin zapłaty. Zależnie od różnych procedur można postarać się o zabezpieczenie mienia dłużnika przez komornika przed rozprawą, by ten nie mógł ukryć posiadanych pieniędzy.

Ostatnim etapem postępowania windykacyjnego jest egzekucja, czyli przejęcie sprawy przez komornika. Ten na podstawie zaleceń sądu obliczy wartość mienia dłużnika i zabierze wszystko to, co pozwoli uzyskać kwotę konieczną do zapłaty.

Jak wyraźnie widać – windykacja należności (Kraków) jest złożonym procesem, którego nie sposób zrealizować na własną rękę, bez udziału profesjonalistów znających się na zapisach prawnych. Ta sfera to jedna z naszych specjalności, dlatego zgłaszając się do nas w sprawach dotyczących windykacji należności (Kraków), każda osoba może liczyć na profesjonalną pomoc od ekspertów.

Czytaj więcej

Windykacja należności – Kraków

Działamy na rynku od lat, stale dbając o to, aby nasze usługi pozostawały na najwyższym możliwym poziomie. Dzięki nam wiele osób zdołało już odzyskać swoje pieniądze i szybko zakończyć sprawę rozpoczętą przez niewypłacalnego dłużnika. Wiemy również, że windykacja należności (Kraków) i prawo ulega nieustannym zmianom, dlatego cały czas pozostajemy na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami przepisów.

Windykacja należności (Kraków) to sporządzanie wezwania do zapłaty, harmonogramy spłat, pozwy o zapłatę, wniosek o zabezpieczenie powództwa, a także uzyskanie tytułu wykonawczego czy nadzór postępowania egzekucyjnego. Działamy mając na celu dobro klienta, a do każdego podchodzimy indywidualnie, troszcząc się o jego interesy. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Odpowiemy na pytania i umówimy spotkanie, na którym prawnik będzie mógł lepiej poznać specyfikę sprawy.

prawnik sądowy kraków