Upadłość konsumencka Kraków

Strona główna » Upadłość konsumencka Kraków

Upadłość konsumencka (Kraków), to postępowanie sądowe, które skierowane jest dla osób prywatnych, czyli takich, które nie posiadają firm. Postępowanie to ma na celu na celu ogłoszenie upadłości. Decyzję o upadłości konsumenckiej podejmuje się w przypadku osób, które nie są w stanie wyjść ze swoich długów i stały się niewypłacalne. Celem wspominanej upadłości konsumenckiej Kraków jest natomiast oddłużenie całości lub części należności.

Trzeba pamiętać, że redukcja długów ma wpływ wyłącznie na zadłużenie obciążające danego człowieka przed jej ogłoszeniem. Co istotne, wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie może skierować na drogę sądową nie tylko dłużnik, ale także wierzyciel. Ogłoszenie upadłości osoby fizycznej nie może obyć się bez sądu, dlatego zainteresowanym potrzebna będzie odpowiednia reprezentacja i pomoc – zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebują Państwo doradztwa w sprawie upadłości konsumenckiej (Kraków).

Pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Kraków

Aby ogłosić upadłość konsumencką (Kraków), należy złożyć wniosek i uiścić opłatę wynoszącą 30 zł. Mogą to zrobić osoby, które nie są w stanie podołać uiszczaniu należności od co najmniej 3 miesięcy. Samodzielne przygotowywanie tego pisma może być dla Państwa problematyczne, dlatego zajmujemy się sporządzaniem wszelkiej potrzebnej dokumentacji dla naszych klientów w sprawie upadłości konsumenckiej (Kraków), w której rzetelnie uzasadniamy podstawy podjęcia takiego kroku. Dzięki temu jesteśmy w stanie zwiększyć korzyści płynące z tej decyzji.

Nierzadko upadłość konsumencka (Kraków) może zostać ogłoszona przez małżonka. W tej sytuacji między małżonkami powstaje rozdzielność majątkowa a majątek wspólny, którego podział nie jest dopuszczalny wchodzi do masy upadłości. Warto mieć ponadto świadomość, że wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej (Kraków) może złożyć także wierzyciel. Niezależnie od tego, czy chęć ogłoszenia upadłości konsumenckiej w Krakowie jest spowodowana brakiem pracy, chorobą lub jeszcze innym zdarzeniem, nasza kancelaria chętnie pomoże. W tym celu zapraszamy do kontaktu, a nasi specjaliści umówią spotkanie, na którym prawnik dowie się więcej na temat konkretnej sprawy klienta, a także wyjaśni w sposób rzeczowy zagadnienie, którym jest upadłość konsumencka (Kraków).

Upadłość konsumencka Kraków – w czym możemy pomóc?

 

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej (Kraków) przy wsparciu doświadczonego prawnika niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pojawia się możliwość umorzenia długu częściowo, a nawet całkowicie. Co więcej, możliwe staje się także zabezpieczenie takiej kwoty, która pozwoli zaspokoić potrzeby życiowe w wypadku, gdy dojdzie do likwidacji majątku.

Niejednokrotnie spotykamy się z wątpliwościami co do tego, czy ogłoszenie upadłości konsumenckiej (Kraków) jest korzystne. Nasze doświadczenie i wiedza nie pozostawiają złudzeń – ta opcja pozwala na wyjście z długów. Aby było to możliwe, pomagamy klientom naszej kancelarii opracować plan spłaty długów, który będzie uwzględniał realne możliwości dłużnika. Współpracując z klientem w sprawie upadłości konsumenckiej (Kraków), zawsze informujemy o wszystkich konsekwencjach jej ogłoszenia. Wszystkich klientów traktujemy z szacunkiem, zachowując najwyższe standardy usług prawniczych oraz pełen profesjonalizm.

Upadłość konsumencka (Kraków) to specjalność, w której nasza kadra posiada wieloletnie doświadczenie, które ciągle poszerzamy. Stale zwiększamy naszą wiedzę i aktualizujemy znajomość prawa, które nieprzerwanie ewoluuje. Działamy na terenie Krakowa, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem!