Prawo spadkowe

Strona główna » Prawo spadkowe

Prowadzimy pomoc w zakresie prawa spadkowego, w tym doradztwo w uzyskaniu spadku, a także określeniu tego, kto dany spadek otrzyma. Doskonale wiemy, iż nierzadko zmarły człowiek miał długi, dlatego pomożemy w razie dziedziczenia owego długu. Okazuje się, że spadku w tym przypadku nie trzeba go przyjmować – można natomiast się spadku zrzec. Co jednak ważne, co do zasady, nie da się części spadku przyjąć, a części odrzucić.
W każdym przypadku oferujemy pomoc oraz doradztwo. Wiemy, że sama sytuacja związana z żałobą nie jest łatwa, a do tego prawo spadkowe jest zawiłe, dlatego naszym celem jest przede wszystkim ułatwienie klientom trudnego okresu. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem, a na pewno uda się nam umówić spotkanie i pomóc w zakresie danej sprawy spadkowej. Dobro klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego każdego traktujemy indywidualnie. Działamy na terenie Krakowa, a także jego okolic.

Dochodzenie zachowku

Udzielamy pomocy w przypadku, kiedy klient musi zrzec się spadku, ale pomożemy także wtedy, kiedy w grę wchodził będzie zachowek, czyli w sytuacja, w której dana osoba została pominięta w testamencie. W naszej kancelarii zajmujemy się także sprawami o stwierdzenie nieważności testamentu, podział spadku i zniesienie współwłasności, dochodzenie roszczeń z masy spadkowej, a także realizację zapisu spadku czy ewentualne wydziedziczenie spadkobierców.
Jesteśmy też gotowi pomóc w ramach samego sporządzania testamentu, by ten w przyszłości nie mógł zostać uznany za nieważny. W zakres naszych działań wchodzi także:

  • planowanie dziedziczenia,
  • ustalanie składu masy spadkowej i wartości,
  • dziedziczenie przedsiębiorstwa,
  • przejęcie udziałów w spółce,
  • opodatkowanie spadku,
  • ochrona przed długami spadkowymi.