Sprawy spadkowe – zachowek Kraków

Strona główna » Sprawy spadkowe – zachowek Kraków

Sprawy spadkowe (Kraków) nie należą do najłatwiejszych – spadkobiercy muszą mierzyć się nie tylko z traumą po utracie bliskiej osoby, ale także z kwestiami prawnymi dotyczącymi tego, co mają po niej odziedziczyć. Prawo spadkowe potrafi być naprawdę zawiłe, dlatego jeżeli na co dzień dana osoba nie ma z nim do czynienia, warto zgłosić się o pomoc do profesjonalistów.

Prowadzimy pomoc w zakresie prawa spadkowego, w tym doradztwo w uzyskaniu spadku, czy zachowku a także określeniu tego, kto dany spadek otrzyma. Sprawy spadkowe (Kraków) czasami mają nieprzyjemny charakter. Doskonale wiemy, iż nierzadko zmarły człowiek miał długi, dlatego pomożemy w razie dziedziczenia owego długu. Okazuje się, że spadku w tym przypadku nie trzeba go przyjmować – można natomiast się spadku zrzec. Co jednak ważne, co do zasady, nie da się części spadku przyjąć, a części odrzucić.

W każdej sprawie spadkowej (Kraków) oferujemy pomoc oraz doradztwo. Wiemy, że sama sytuacja związana z żałobą nie jest łatwa, a do tego prawo spadkowe jest zawiłe, dlatego naszym celem jest przede wszystkim ułatwienie klientom trudnego okresu. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem, a na pewno uda się nam umówić spotkanie i pomóc w zakresie danej sprawy spadkowej w Krakowie. Dobro klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego każdego traktujemy indywidualnie. Działamy na terenie Krakowa, a także jego okolic.

Dochodzenie zachowku Kraków

Udzielamy pomocy w przypadku, kiedy klient musi zrzec się spadku, ale pomożemy także wtedy, kiedy w grę wchodził będzie zachowek, czyli w sytuacja, w której dana osoba została pominięta w testamencie. W naszej kancelarii zajmujemy się także sprawami o stwierdzenie nieważności testamentu, podział spadku i zniesienie współwłasności, dochodzenie roszczeń z masy spadkowej, a także realizację zapisu spadku czy ewentualne wydziedziczenie spadkobierców.

W myśl prawa bliscy spadkodawcy mają również możliwość żądania zapłaty określonej kwoty od osób, które stały się właścicielami prawa do spadku. Tego rodzaju uprawnienie znane jest szerzej jako zachowek. Kraków to jedno z miast, na których terenie zajmujemy się sprawami dotyczącymi właśnie zachowku, ale nie tylko. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami.

Sprawy spadkowe (Kraków) to również pomoc w ramach samego sporządzania testamentu, by ten w przyszłości nie mógł zostać uznany za nieważny. W zakres naszych działań wchodzi także:

  • planowanie dziedziczenia,
  • ustalanie składu masy spadkowej i wartości,
  • dziedziczenie przedsiębiorstwa,
  • przejęcie udziałów w spółce,
  • opodatkowanie spadku,
  • ochrona przed długami spadkowymi.

Sprawy spadkowe Kraków – uzyskaj profesjonalną pomoc

Nasza kancelaria funkcjonuje na rynku już od bardzo długiego czasu. Od samego początku działalności dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić klientom możliwie najwyższej jakości usługi. Jedną ze specjalności, którą zajmuje się nasza kancelaria są właśnie sprawy spadkowe Kraków. Nasz zespół składa się wyłącznie ze specjalistów posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie, co umożliwia nam podejmowanie sprawnych i skutecznych działań w sprawach spadkowych w Krakowie, ale nie tylko.

Jako profesjonaliści, którzy mają do czynienia z prawem na co dzień, doskonale wiemy, jak ważna jest dobra komunikacja z klientem. Dlatego też pozostajemy w stałym kontakcie z osobami zgłaszającymi się po pomoc w sprawach spadkowych (Kraków). W trakcie rozmów omawiamy wszystkie detale, wyjaśniamy wszelkie nieścisłości, a także udzielamy klientom odpowiedzi na ich pytania dotyczące zachowku w Krakowie.