Prawo Spadkowe

Strona główna » Prawo Spadkowe

Sprawy spadkowe – Kraków

Śmierć bliskiej osoby jest trudnym okresem dla każdego. Jednocześnie takie zdarzenie może rodzić nie tylko konieczność uporania się z własnymi emocjami, ale też zorganizowanie pogrzebu itd. Dochodzą też do tego kwestie prawne. Praktycznie każdy człowiek przez swoje życie zebrał pewien majątek, który zgodnie z prawem zostanie przekazany spadkobiercom. Przez różne zawiłości nieraz okazuje się, że pomoc jest potrzebna, kiedy w grę wchodzą sprawy spadkowe. Kraków to miasto, w którym prowadzimy naszą działalność, ale zapraszamy do skorzystania z naszych usług także osoby z innych miejscowości.

Prowadzimy pomoc w zakresie uzyskania spadku, a także określenia tego, kto dany spadek otrzyma. Doskonale także wiemy, iż nierzadko zmarły człowiek miał długi, dlatego pomożemy w razie dziedziczenia owego długu. Okazuje się, że spadku w tym przypadku nie trzeba przyjmować – można się go zwyczajnie zrzec. Co jednak ważne, nie da się części spadku przyjąć, a części odrzucić. Z tego powodu, kiedy prawnie człowiekowi należy się mieszkanie, ale zmarły miał wiele długów, to owego mieszkania nie da się uzyskać bez przyjęcia konieczności zapłaty wynikającej z przyjęcia długu.

Zachowek – Kraków

Pomożemy także w przypadku zachowku, czyli w sytuacji kiedy dana osoba została pominięta w testamencie. Oczywiście, są wyjątki, nie będzie to możliwe np. w przypadku wydziedziczenia, jednak z reguły, wspomniane pominięcie nadal umożliwia spadkobiercy otrzymać pewną część wartości majątku po spadkodawcy.

Zajmujemy się także sprawami o stwierdzenie nieważności testamentu, dział spadku i zniesienie współwłasności, dochodzenie roszczeń z masy spadkowej, realizacje zapisu spadku, wydziedziczenie spadkobierców.

Jesteśmy też gotowi pomóc w ramach samego sporządzania testamentu, by ten w przyszłości nie mógł zostać uznany za nieważny. W zakres naszych działań wchodzi także planowanie dziedziczenia, ustalanie składu masy spadkowej i wartości, dziedziczenie przedsiębiorstwa, przejęcie udziałów w spółce, opodatkowanie spadku, ochrona przed długami spadkowymi.

W każdym przypadku oferujemy pomoc oraz doradztwo. Wiemy, że sama sytuacja nie jest łatwa, a do tego prawo spadkowe jest zawiłe, dlatego naszym celem jest przede wszystkim ułatwienie klientom trudnego okresu. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem, a na pewno uda się nam umówić spotkanie i pomóc w zakresie danej sprawy. Dobro klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego każdego traktujemy indywidualnie. Również ceny są dobierane na podstawie danej sprawy i stopnia jej skomplikowania.