dobry prawnik sądowy, przygotowanie pozwu o zapłatę i innych pism procesowych
pozew o zapłatę faktury i innych należności, w tym wynagrodzenia, czynszu, weksla

PRAWNIK KRAKÓW

prawnik kraków prowadzi - sprawy sądowe, obsługa prawna firm i spółek - kraków i okolice, oraz udziela porad prawnych

UMÓW SPOTKANIE

prawnik kraków prowadzi sprawy sądowe, obsługę prawną firm i spółek - kraków i okolice, oraz udziela porad prawnych

Windykacja należności.

 

Windykacja należności – Kraków

 

Niewypłacalność dłużnika lub zwyczajne odwlekanie wymaganej płatności może w dużym stopniu naruszyć budżet wierzyciela, dlatego należy postarać się o to, by jak najszybciej odzyskać pieniądze. Jeżeli potrzebna będzie windykacja należności, pomoże w tym nasza kancelaria. Kraków to miasto, w którym głównie działamy, jednak możemy pomóc osobom także z innych miejscowości, w szczególności z województwa małopolskiego i śląskiego.

 

 

 

Czym jest windykacja i dlaczego warto się nią zainteresować?

 

Windykacja należności to dochodzenie roszczeń, które dotyczy najczęściej pieniędzy. Sytuacji, w których jest wskazana, jest wyjątkowo dużo. Może to być niepłacenie czynszu za najem lokalu, nieuiszczenie zapłaty za złamanie umowy (kary umowne), brak zapłaty za wykonaną pracę, zwlekanie z ratami, niewywiązywanie się finansowo z uzgodnionych ustaleń itd. W każdym tym przypadku pomóc może windykacja należności. Kraków jest miejscem, w którym będzie toczyć się sprawa? Zapraszamy do naszej kancelarii!

 

Windykacja dzieli się zawsze na trzy etapy. Pierwszy z nich jest polubowny, a więc oznacza sporządzenie wniosku wzywającego dłużnika do zapłaty z zaznaczeniem, że jeżeli ten nie wywiąże się z tej powinności, to sprawa zostanie skierowana na drogę sądową. Warto na tym etapie także spotkać się z dłużnikiem, by poznać przyczyny jego niewypłacalności i np. zaproponować możliwość zapłaty w systemie ratalnym.

 

Jeżeli jednak dłużnik nie zechce zapłacić do danego terminu, wdrożone zostanie postępowanie sądowe. Podczas niego sąd orzeknie, dlaczego pieniądze nie zostały wypłacone, a przy tym poda termin zapłaty. Zależnie od różnych procedur można postarać się o zabezpieczenie mienia dłużnika przez komornika przed rozprawą, by ten nie mógł ukryć posiadanych pieniędzy.

 

Ostatnim etapem postępowania windykacyjnego jest egzekucja, czyli przejęcie sprawy przez komornika. Ten na podstawie zaleceń sądu obliczy wartość mienia dłużnika i zabierze wszystko to, co pozwoli uzyskać kwotę konieczną do zapłaty.

 

Nasza kancelaria sporządza wezwania do zapłaty, harmonogramy spłat, pozwy o zapłatę, wniosek o zabezpieczenie powództwa, uzyskanie tytułu wykonawczego, nadzór postępowania egzekucyjnego. Działamy mając na celu dobro klienta, a do każdego podchodzimy indywidualnie, troszcząc się o jego interesy.

 

Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Odpowiemy na pytania i umówimy spotkanie, na którym prawnik będzie mógł lepiej poznać specyfikę sprawy.

 

Zadzwoń i zapytaj

Zadzwoń i zapytaj

prawnik kraków prowadzi sprawy sądowe z prawa pracy, oraz udziela porad prawnych z prawa pracy

KONTAKT

telefon: 514 08 95 99

31-515 Kraków, ul. Ks. Bpa Władysława Bandurskiego 22/2

prawnik kraków prowadzi sprawy sądowe, obsługę prawną firm i spółek - kraków i okolice, oraz udziela porad prawnych
prawnik kraków prowadzi sprawy sądowe, obsługę prawną firm i spółek - kraków i okolice, oraz udziela porad prawnych
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!