Sad Okregowy w Krakowie

Sąd Okregowy w Krakowie

ul. Przy Rondzie 7,

31 – 547 Kraków

 

Sąd jest właściwy dla następujących obszarów – miasta wraz z podległymi gminami, dzielnicami: Chrzanów, Kraków-Krowodrza, Kraków-Nowa Huta, Kraków-Podgórza, Kraków-Śródmieście, Myślenice, Oświęcim, Wadowice, Wieliczka, jeśli jesteśmy ich mieszkańcami wszystkie pozwy i wnioski, które powinny być adresowane do sądu okręgowego kierujemy właśnie do powyższego sądu w Krakowie.

Warto zaznaczyć, że na stronie Sądu Okregowego w Krakowie mamy możliwość złożenia skargi czy zażalenia, a także innych dokumentów, poza pozwami i wnioskami do spraw, w formie elektronicznej.

 

Możemy też skorzystać z e-sądu, taka forma sprawy sądowej jest możliwa w przypadku postępowania upominawczego i ma na celu przyspieszenie działań sądu, a co za tym idzie szybsze wyegzekwowanie należnej kwoty.

Również w sytuacji, gdy chcemy założyć lub prowadzić księgę wieczystą, możemy to zrobić przez Internet, dąży się do tego, żeby wszystkie księgi wieczyste zostały sporządzone w formie elektronicznej, co ma znacząco ułatwić dostęp do nich oraz poprawić ich wiarygodność.

Adwokat – ekspert od prawa rodzinnego. Skorzystaj z e-porady na www.bedelek.pl>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>